Jak miód wpływa na cerę?

Jak miód wpływa na cerę?

Miód jest składnikiem, który kojarzymy głównie z używania go w kuchni, do ciast, sosów i przetworów jednak jego dobroczynne właściwości świetnie sprawdzą się także w kosmetyce. Główne właściwości miodu naturalnego to:

  • przeciwutleniające,
  • oczyszczające,
  • nawilżające,
  • przeciwzapalne,
  • bakteriobójcze
  • przyspieszające gojenie się ran

Wszystkie te właściwości idealnie sprawdzą się podczas pielęgnacji w domowym zaciszu. Miód posiada wiele witamin, minerałów, kwasy organiczne, które pozwolą na nawilżenie i odżywienie twojej skóry.

Do przygotowania maseczek w domu potrzebujemy kilku podstawowych skalników takich jak banan czy jogurt naturalny.

Miód też bardzo dobrze sprawdzi się na opryszczkę, wystarczy posmarować miejsce miodem a opryszczka powinna się zacząć załagadzać.

Miód wymieszany z jogurtem naturalnym bardzo dobrze nawilży przesuszoną skórę, świetnie sprawdzi się po całodniowym opalaniu na plaży, kiedy to skóra potrzebuje nawilżenia by nie powodowała bólu a także by ją rozjaśnić.

Miód także tworzy powłokę ochronną na twarzy, dlatego świetnie sprawdzi się w mroźne zimy by nie podrażnić skóry minusowymi temperaturami.

Jeśli nie chcemy mieszać miodu z innymi produktami wystarczy, że nałożymy sobie cienką warstwę miodu na twarz po czym zmyjemy ją po 30 minutach. Skóra pozostanie rozjaśniona, odżywiona a także nawilżona.

Przepisy na kosmetyki z miodem znajdziecie na naszym blogu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *