Kąpiele miodowe

Relaksująca i odżywcza kąpiel to przyjemność, z której kobiety korzystają bardzo chętnie. Taka forma odpoczynku to domowe spa, na które wszystkie panie mogą sobie pozwolić w zaciszu swojej łazienki. Kilka zapachowych świec i relaksacyjna muzyka stworzą odprężającą i wyciszającą atmosferę, natomiast składniki spożywcze dostępne w kuchni każdej z pań uczynią kąpiel przyjemną dzięki odżywieniu i nawilżeniu skóry.

Kąpiele z dodatkiem miodu i mleka odżywiają skórę. Sprawdzą się idealnie szczególnie latem, kiedy skóra często po kąpielach słonecznych jest przesuszona i wymaga szczególnej pielęgnacji. Aby przygotować kąpiel z dodatkiem miodu potrzebne będą około dwa litry mleka – może być krowie lub kozie oraz 3,5 łyżki miodu. Mleko podgrzewamy i do ciepłego dodajemy miód cały czas mieszając, aż się całkiem rozpuści. Przygotowaną mieszankę dodajemy do kąpieli. Woda powinna przykryć nas aż do ramion i mieć temperaturę maksymalnie 38 stopni. Po kąpieli najlepiej nie używać żadnych innych kosmetyków przez 4-8 godzin. Kąpiel ta powinna trwać od 15 do 25 minut, dłuższa raczej nie byłaby możliwa, ponieważ woda wystygnie. Po kąpieli dokładnie się opłukujemy i delikatnie osuszamy ciało. Do odżywczej kąpieli można też użyć miodu, śmietany i soli do kąpieli. Delikatną skórę zapewni kąpiel do której dodamy pół kilo miodu, 250 ml śmietany, 300 g soli do kąpieli.

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii i otagowano jako , , , , , , , , , , , , , , . Możesz dodać go do zakładek permalink. Dodawanie odpowiedzi Trackback do tego wpisu zostało zablokowane, ale możesz dodać komentarz.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*