Kąpiele miodowe

Już w starożytności kobiety wiedziały, że kąpiele wodne z dodatkami świetnie działają na świeżość, miękkość i elastyczność skóry, dlatego Panie stosowały je nawet codziennie i to po kilka godzin. Ich skóra była zachowana w świetnym stanie a dodatkowo zabieg taki był bardzo relaksujący. Może pora powrócić do starych nawyków? By Wam to ułatwić podamy kilka przepisów, które świetnie sprawdzą się w domowym zaciszu.

Kąpiel wodna dla osób starszych lub długo leżących i wyczerpanych, świetnie sprawdzi się także dla dzieci i młodzieży:

Wannę wypełnić wodą – najlepiej około 100 litrów, woda powinna być wyższa niż 34 stopnie, do tak przygotowanej wody dodać 250 gramów miodu. Należy pamiętać by po takiej kąpieli skorzystać z prysznica.

Kąpiel dla osób, które posiadają wysuszoną skórę:

Pół kilo miodu rozpuścić w 3 litrach ciepłej maślanki. Wannę napełnić wodą w temperaturze około 37 stopni. Ciało natrzeć oliwą z oliwek. Miksturę maślanki z miodem wlać do wody. Takie kąpiele powinno się brać dwa razy w tygodniu po 30 minut.

Kąpiel dla osób, które chcą zadbać o gładkość skóry;

Wannę napełnić wodą o temperaturze około 37 stopni, do wody dodać sól z mikroelementami. W 1,5 litra tłustego mleka rozpuścić miód i wlać do wanny. Kąpiel stosować raz-dwa razy w tygodniu po 30 minut.

Kąpiel dla pięknej i delikatnej skóry:

 Wannę napełnić i dodawać kolejno, 300 gramów soli morskiej, szklankę śmietanki i dwie szklanki miodu. Przemieszać ręką by składniki się rozpuściły. Po rozpuszczeniu leżeć w kąpieli od 20 do 30 minut, stosować regularnie.

Kąpiel nawilżająca nadająca skórze połysku.

Wannę napełnić gorącą wodą. Szklankę miodu rozpuścić w ciepłym mleku. Taką mieszankę wlać do wanny. Korzystać z kąpieli regularnie.

Takie kąpiele wodne są łatwe w przygotowaniu a pozwalają zregenerować się skórze a także odpocząć fizycznie i psychicznie po ciężkim dniu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *