Kosmetyki do ciała z woskiem pszczelim

Wytworzenie wosku jest zadaniem, które wykonują pszczoły robotnice. Surowiec ten pszczoły wykorzystują głównie do rozwoju młodych pszczół oraz do magazynowania miodu i pyłku.

Już od ponad 5000 lat wosk pszczeli jest przez człowieka wykorzystywany do celów zdrowotnych i kosmetycznych. Już Poppea czyli druga żona rzymskiego cesarza Nerona, stosowała maseczki z naturalnego pszczelego wosku i miodu by jej skóra zachowała świeży i młody wygląd.

Wosk pszczeli topi się w temperaturze około 62-65 stopni Celsjusza, dobrze miesza się go z substancjami bardziej miękkimi a dodatkowo nie jełczeje i nie wysycha w przeciwieństwie do pozostałych naturalnych tłuszczów. Jego kolejną zaletą jest także ładny zapach oraz ochrona przed słońcem i mrozem a także przyspieszenie gojenia ran.

Surowiec ten można wykorzystać w domowej pielęgnacji, poniżej podamy Wam przykłady do odświeżenie skóry po zimie.

Domowe masełko do ciała!

Potrzebujemy:

  • 3 łyżki masła shea,
  • 3 łyżki masła kokosowego,
  • 3 łyżki oleju kokosowego,
  • 4 łyżki oleju ze słodkich migdałów,
  • 2 łyżki wosku pszczelego.

Wosk trzemy na tarce co ułatwi nam odmierzenie odpowiedniej ilości potrzebnego surowca po czym dokładamy go do pozostałych składników. Naczynie z odmierzonymi składnikami wstawiamy do kąpieli wodnej, która powinna być utrzymywana w temperaturze od 60 do 70 stopni Celsjusza. Gdy wszystkie składniki się rozpuszcza miksujemy je na kremową konsystencję. Zawartość przekładamy do słoiczka i możemy cieszyć się z naturalnego masła do ciała.

Kolejnym kosmetykiem, który możemy przygotować w warunkach domowych jest krem do twarzy.

Potrzebujemy:

  • 3 łyżeczki wosku pszczelego,
  • 3 łyżeczki oleju kokosowego,
  • 1 łyżeczkę olejku ze słodkich migdałów,
  • 3 łyżeczki wody różanej.

Wosk trzemy na tarce po czym odmierzoną ilość umieszczamy go w miseczce wraz z olejem kokosowym i migdałowym. Wstaw naczynie do kąpieli wodnej i poczekaj aż składniki rozpuszczą się. Całość lekko przestudzić a następnie powoli dodawać wodę różaną jednocześnie energicznie mieszając. Gdy składniki poplączą się w jednolitą konsystencję możemy przełożyć krem do słoiczka.

Teraz możecie cieszyć się naturalnymi kosmetykami przygotowanymi w domowym zaciszu. Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *