Kosmetyki z miodem!

Od lat wiele kobiet aby utrzymać piękną i zdrową skórę stosuje kosmetyki zawierające miód. Jest to jeden z najzdrowszych składników pomagający nawilżać, zmiękczać oraz odżywiać skóre naszego ciała. Ostatnio potwierdzono naukowo iż miód działa na nas antybiotycznie. Powstrzymuje rozwój bakterii, grzybów, wirusów oraz pierwotniaków.

A tutaj kilka przepisów aby utrzymać nawilżoną i piękną skórę oraz piękne, zdrowe włosy:

Kąpiele miodowe:

Okres zimowy to czas kiedy szczególnie potrzebujemy regeneracji. W tym czasie szczególnie uwielbiamy ciepłe kąpiele, które doskonale odprężają ciało i umysł. A o to sposób na wypoczynek:

1. Napełnij wannę ok. 100l wody o temp.37°C oraz rozpuść w niej 250g miodu. Temperatura wody nie może być niższa niż 34°C. Taką kąpiel polecamy dla chorych, długo leżących i wyczerpanych oraz dla dzieci i młodzieży.

2. Rozpuść 500g miodu w 3 l ciepłej maślanki oraz wlej do wanny z wodą o temperaturze ok. 37°C. Przed kąpielą całe ciało trzeba natrzeć oliwą z oliwek. Kąpiel przeznaczona jest w szczególności dla wysuszonej skóry. Stosujemy ją dwa razy w tygodniu, wieczorem po 20 minut.

3. Do wanny z ok. 100l wody o temp. 37°C wsypać ok.300g soli z mikroelementami. W oddzielnym naczyniu rozpuść 350g miodu w 1,5 l  tłustego mleka i wlej do wanny. Kąpiel działa upiększająco, wygładza skórę.  Mocz się w wodzie przez około 20 minut.

Miodowy peeling

Składniki:
– ¼ szklanki migdałów lub orzechów włoskich
– 2 łyżki płatków owsianych
– 2 łyżki miodu
– 10 kropli dowolnego olejku o świeżym zapachu
– oliwa

Przygotowanie:
Orzechy (lub migdały) oraz płatki owsiane dokładnie rozdrobnij mikserem i wymieszaj z miodem. Dodaj oliwy oraz olejek, by peeling miał gęstą konsystencje. Zamieszaj. Przygotowanym peelingiem delikatnie wymasuj skórę oraz dokładnie spłucz.

Maseczka miodowo-oliwkowa do włosów:

Składniki:

-1 łyżka płynnego naturalnego miodu

-1 łyżka stołowej oliwy z oliwek

Przygotowanie:

Składniki dokładnie zamieszaj, a potem nałóż maseczkę na umyte  i wilgotne włosy. Owiń głowę folią spożywczą oraz ręcznikiem. Pozostaw na około 10-15 minut. Pod wpływem ciepła maseczka stanie się bardziej skuteczna. Po 10-15 minutach umyj ponownie włosy szamponem i dobrze wysusz.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *