Kosmetyki z miodem

W trosce o nasze środowisko producenci kosmetyków tworzą takie produkty, które będą bezpieczne nie tylko dla ludzi, ale również dla naszego otoczenia. Warto wspomnieć o nowej serii kosmetyków BeSave!, które nie zawierają silikonów i parabenów a dodatkowo ich opakowania nadają się do recyklingu.
Dwa z serii tych produktów zawierają w swoim składzie wosk pszczeli, który idealnie wspomaga nawilżenie skóry tworząc na niej ochronną powłokę. Jest to krem do rąk i mleczko do ciała.
***


Cieszący się coraz większą popularnością nowozelandzki miód z krzewu Manuka, również jest wykorzystywany jako składnik kosmetyków. Jest to miód o najwyższym poziomie aktywności antybakteryjnej w porównaniu do innych miodów, dlatego ma większą skuteczność. Kosmetyki mające w swoim składzie miód manuka są idealne dla osób z wrażliwą skórą a także dla wszystkich, którzy mają z nią jakieś problemy. Pomagają nawilżać i odżywiać skórę, wyrównują koloryt i wspomagają leczenie egzemy, łuszczycy i innych chorób. Wadą tych produktów jest niestety ich cena – antybakteryjne mydło kosztuje około 35 złotych a nawilżające mleczko do ciała – 75 złotych.
***Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *