Miodowy zawrót głowy

W tym wpisie znajdziecie domowe kosmetyki z dodatkiem miodu do twarzy a także peeling do ust. Każda z Pań w okresie jesienno-zimowym powinna zadbać o świeży wygląd swojej twarzy. Tworząc w domu własne kosmetyki do pielęgnacji warto pamiętać o tym by pozostałe składniki również były naturalne przez co kosmetyk nie traci swoich wartości przez zbędnie dodaną chemię. Poniższe kosmetyki świetnie spełnią się jako zamienniki drogich i chemicznych kosmetyków z drogerii.

Peeling miodowy na usta

Składniki:

  • Brązowy lub biały cukier gruboziarnisty,
  • Miód.

Cukier połączyć z miodem. Składniki nałożyć na usta i pocierać by zetrzeć suchą warstwę, następnie przytrzymać na ustach kilka minut by dobrze je nawilżyć. Peeling powinien nadać także pięknego naturalnego koloru.

Miodowa maseczka oczyszczająca do twarzy

Twarz zwilż letnią wodą a następnie kolistymi ruchami nałóż miód na twarz. Po 3 minutach spłucz miód z twarzy letnią wodą. Taka maseczka powinna nawilżyć twarz oraz sprawić, że będzie miększa.

Owocowa maseczka do twarzy z dodatkiem miodu

Składniki:

  • 0,5 banana
  • Cała morela
  • Łyżka miodu

Wszystkie składniki miksujemy w blenderze na jednolitą masę i nakładamy na 20 minut na twarz i po 20 minutach zmywamy zimną wodą.

Taka mikstura zapobiega powstawaniu zmarszczek a także nie odwadnia skóry. Po takiej maseczce poprawa się elastyczność skóry a także dodaje blasku cery

Nawilżająca maseczka do twarzy

Składniki:

  • 2 duże łyżki miodu,
  • Pół szklanki mleka.

Składniki dobrze ze sobą wymieszać i nałożyć na twarz oraz szyje, pozostawić na 20 minut i zmyć ciepłą wodą. Po takich zabiegach skóra powinna być odnowiona i błyszcząca. Maseczki warto powtarzać regularnie by efekt był widoczny.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *