Domowe kosmetyki z miodem

Kolejne przepisy na naturalne kosmetyki 🙂

Pomadka do ust
Stop w porcelanowym naczyniu 5g białego wosku, 5g masła kakaowego i 10g olejku ze słodkich migdałów. Ciepłą masę przełóż do małych zamykanych naczyń. Stosuj przy nieustannym wysychaniu i zapaleniu ust.

Krem do cery tłustej
Roztop 5g wosku w porcelanowym naczyniu, dodaj 5ml spirytusu amoniakalnego i 7,5ml wody. Wszystko wymieszaj. Nakładaj na twarz na około 25 minut.

Krem do cery suchej
Rozpuść na wrzątku 3g wosku pszczelego, 3g masła kakaowego oraz 10g bezwonnej lanoliny. Następnie dodaj 30g olejku z jojoby i całą mieszaninę podgrzej do 60°C. W mieczy czasie podgrzej do tej samej temperatury, w żaroodpornym naczyniu 40g wody pomarańczowej, którą trzeba dodać do wcześniej stopionej masy. Mieszaj wszystko bardzo powoli mikserem, aż do ostygnięcia. Kiedy będziesz mieszać już zimny krem, dodaj 3 krople olejku pomarańczowego. Krem możesz stosować na dzień i na noc nakładając cienką warstwę na skórę.

Krem odżywczy
Do porcelanowego naczynia włóż 3g wosku, 6g olbrotu, 24g oleju brzoskwiniowego oraz 4g gliceryny. Podgrzej w łaźni wodnej aż do stopnienia się wosku. Mieszaj i ucieraj drewnianą bądź porcelanową bagietką. Na umytą twarz nałóż krem na ok 25-30 minut.

Krem przeciwsłoneczny
Rozpuść na wrzątku 5g wosku pszczelego i 15g bezwodnej lanoliny. Dodajemy 40g oleju sezamowego i podgrzewaj do 60°C. Następnie wlej 40g podgrzanej do 60°C wody z kwiatu pomarańczy. Mieszaj mikserem aż do wystudzenia. Aby zapobiec nadmiernemu wysuszeniu skóry podczas opalania nacieraj całe ciało kremem.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *