Miód a uroda

Miód ma swoje zastosowanie nie tylko w kuchni czy w medycynie, ale również w kosmetyce. Wpływa on w sposób znaczący na naszą urodę. Stąd też powstaje coraz więcej kosmetyków tworzonych na bazie miodu. Na jakie części ciała i w jaki sposób wpływa miód?

Pierwszym i najważniejszym organem, na który miód ma zbawienny wpływ jest nasza skóra. Miód odżywia ją, wygładza i regeneruje. Pobudza także metabolizm skóry, co sprawia, że jest ona lepiej ukrwiona. Dzięki niemu tworzy się na powierzchni skóry płaszcz hydrofilowy, który sprawia, że skóra jest dłużej nawilżona i naskórek nie wysycha tak szybko.

Kolejną częścią ciała na którą działa miód są nasze włosy. Pomaga on odzyskać blask włosom suchym i zniszczonym zabiegami fryzjerskimi. Odżywia włosy i sprawia, że ich struktura wraca do normy. Płukanki z miodem mogą mieć właściwości odżywiające ale również rozjaśniające, które możemy przygotować samodzielnie w domu.

Miód stosowany jest także w wielu salonach kosmetycznych jako zabieg na twarz. Tworzone są z niego maseczki, które również działają kojąco i regenerująco na delikatną skórę twarzy. W salonach wykorzystujących w swojej pracy produkty z miodu możemy również skorzystać z zabiegów na całe ciało.

Bardzo często miód stosowany jest także na skórę z problemami trądzikowymi, ponieważ ze względu na swoje działanie antyseptyczne oraz zdolność szybkiego przenikania przez skórę pomaga on nam walczyć z uciążliwymi problemami skóry.

Zastosowanie miodu w kosmetyce ma znaczący wpływ na naszą urodę. Kosmetyki oparte na bazie miodu pomagają poprawić stan naszej skóry, twarzy i włosów, posiadają także bardzo przyjemny zapach i konsystencję. To wielka przyjemność, że możemy z takich kosmetyków korzystać, co więcej tego typu kosmetyki możemy samodzielnie wykonać w domu, jeśli tylko posiadamy odpowiedni, naturalny miód.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *