Miodowe kremy

Krem oczyszczający cerę

Następujące składniki: 6g wosku pszczelego, 0,5g boraksu, 27,5 g oleju brzoskwiniowego i 16ml wody włóż do porcelanowego naczynia i podgrzej w łaźni wodnej aż do stopnienia wosku. Mieszaj bądź ucieraj drewnianą lub porcelanową łopatką aż do wystygnięcia. Kiedy krem będzie już gotowy, możesz nałożyć go obficie na twarz na ok. 30 minut.

Krem Simon

Stop na parze 10g bezwodnej lanoliny, 5g białego wosku i 5g masła kakaowego. Dodaj 40g olejku ze słodkich migdałów i podgrzej do temperatury 60ºC. Podgrzej w porcelanowej miseczce do takiej samej temperatury 40g wody różanej, następnie zdejmij z ognia stale mieszając i wlej do stopionego tłuszczu. Mieszaj wszystko, aż krem ostygnie. Zlej krem do słoiczków i przechowuj w temperaturze 10-15ºC. Krem Simon można stosować do pielęgnacji każdej cery.

Krem do cery suchej- śmietanka jojobowa

Rozpuść na wrzątku 3g wosku pszczelego, 3g masła kakaowego i 10g bezwonnej lanoliny. Dodaj 30g olejku z jojoby i całą mieszaninę podgrzej do 60ºC. W tym samym czasie podgrzej do takiej samej temperatury , w żaroodpornym naczyniu, 40g wody pomarańczowej, którą należy dodać do uprzednio stopionej masy mieszając mikserem bardzo wolno, aż wystygnie. Kiedy krem będzie już zimny, ciągle mieszając, dodaj 3 krople olejku pomarańczowego. Krem- śmietankę jojobową można stosować na dzień i na noc, nakładając cienką warstwę. Wskazana jest dla cery suchej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *