Miód Manuka

Manuka inaczej zwane drzewo herbaciane, jest krzewem pochodzącym z Nowej Zelandii oraz południowo-wschodniej Australii.  Krzew Manuka jest rośliną miododajną.

Poza wieloma pozytywnymi właściwościami miodu manuka  takimi jak korzystny wpływ na układ pokarmowy czy odpornościowy, przede wszystkim jest bardzo wartościowy w dbaniu o zdrowie skóry. Miód manuka działa antybakteryjnie oraz antyseptycznie, przyspiesza gojenie się ran, oparzeń. Miód jest bardzo cennym źródłem witamin, minerałów i składników odżywczych. Miód stosuje się w kosmetykach przy leczeniu egzemy, łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry, przy bardzo suchej skórze czy wcześniej wspomnianych oparzeniach. Miód manuka ma dodatkowo zastosowanie w leczeniu chorób układu pokarmowego i jelit, wrzodach żołądka, helicobater, gronkowca.

Ponadto z krzewów Manuka pozyskiwany jest olejek, który ma wspaniałe działanie lecznicze. Czysty olejek jest bardzo silnym antyseptykiem, zwalcza bakterie, działa przeciwzapalnie oraz przeciwgrzybicznie.  Mogą go stosować osoby chore na cukrzycę, u których rany goją się wolniej, a manuka przyspieszy ten proces. Olejek manuka jest pomocny w przypadku odleżyn, bólów reumatycznych, infekcjach dróg oddechowych czy bólach reumatycznych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *